گروه حال

حال دل با تو گفتنم هوس است…

رونمایی با حال

ارسال شده توسط در تاریخ 21 اسفند 1395

رونمایی با حال

رونمایی با حال بود ، جمعیت بسیار فراتر از حد انتظار بود. پیش بینی این میزان از استقبال را نمی کردیم. این جملاتی بود که اعضای گروه حال به خبرنگاران می گفتند. روابط عمومی شهر کتاب رونمایی با حال از آلبوم خاطرات پراکنده (اولین آلبوم رسمی گروه حال) را این چنین روایت کرده است:

نخستین آلبوم موسیقی گروه «حال» در مجموعه فرهنگی هنری شهرکتاب فرشته رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی شهرکتاب فرشته، عصر پنجشنبه نوزدهم اسفند ماه، از نخستین آلبوم گروه موسیقی «حال» با عنوان «خاطرات پراکنده» رونمایی شد. گروه موسیقی «حال» فعالیت خود را از تابستان دو سال پیش با انتشار چند تک آهنگ با سبک موسیقی تلفیقی که معروف ترین آنها قطعه «خاطرات پراکنده» بود آغاز کرد؛ راهی که به گفته وکالیست و سرپرست گروه پر از آزمون و خطا بود. چیزی که سبب شد تا این گروه تازه نفس از ابتدا جنس ترکیبی از موسیقی را تجربه کرده و نوعی موسیقی در سبک‌های راک، جز و پست راک که هم در مضمون قطعات و هم در جنس تنظیم نمود پیدا کند.

رونمایی با حال این گونه آغاز شد:

در ابتدای آیین رونمایی آلبوم «خاطرات پراکنده» که با استقبال پر شور مخاطبان و علاقمندان به موسیقی رو به رو شد محمد فکری، سرپرست و خواننده این گروه صحبت هایی در خصوص شکل گیری قطعات این آلبوم بیان کرد: «آلبوم خاطرات پراکنده مجموعه‌ای از ‌تک آهنگ های منتشر شده و همچنین چند قطعه جدید است. نام آلبوم نیز برگرفته از قطعه‌ای با همین نام و ملودی آن برداشتی از یکی از قطعات کارلوس سانتانا است. تنظیم بعضی از قطعات که پیش از انتشار آلبوم منتشر شده بودند کمی دچار تغییر شده و تمامی قطعات مجددا و با دقت و وسواس بسیاری توسط آرش پاکزاد میکس و مستر شده است.» حدود بخش اعظم اشعار این آلبوم توسط سید عبدالجواد موسوی سروده شده که اتفاقا در مراسم حضور داشت و او نیز علاوه بر صحبت هایی در باب ترانه های این آلبوم، شعری را نیز برای حاضرین دکلمه کرد.

در ادامه ی رونمایی با حال: در ادامه و پس از پخش انیمیشنی در رابطه با یکی از قطعات آلبوم «خاطرات پراکنده»؛ این گروه قطعاتی از این آلبوم را اجرا کردند؛ قطعاتی که با هم خوانی و همراهی حاضران حال و هوای زیبایی پیدا کرد، و البته در پایان این سه آهنگ، محمد فکری که از کودکی و نوجوانی با صدای استاد شجریان به موسیقی و آواز غلاقمند شده بود با اجرای کوتاهی از یک قطعه آوازی، توانی صدایش در آواز را نیز به رخ کشید. و البته در انتها جشن امضای آلبوم «خاطرات پراکنده» پایان بخش این آیین رونمایی بود.

محمد فکری (خواننده)، علی جمالی (گیتار الکتریک) و مقداد مهدوی (پیانو) که هسته اولیه گروه بودند و  برنا شفیع‌زاده (دارمز)، محمد فرخی (پرکاشن و دف) و سالار غفاربجویی (ویلنسل) نیز در شکل‌گیری آلبوم «خاطرات پراکنده» نقش داشته‌اند.

لینک خبر در خبرگزاری ها و سایت ها:

بیپ تیونز ،

بانی فیلم

بولتن نیوز

مای ریتم

ایسنا

ایلنا

خبرآنلاین

ایرنا

ایسکانیوز

برنانیوز

سینمای نو

هنرآنلاین

شما می توانید با دنبال کردن کانال حال در تلگرام   telegram.me/hallmusicband و یا از طریق وارد کردن آدرس ایمیلتان در جایگاه انتهایی این صفحه بیشتر با حال باشید و از جدیدترین اخبار حال آگاه شوید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *