گروه حال

حال دل با تو گفتنم هوس است…

حال در ارسباران

ارسال شده توسط در تاریخ 2 مهر 1395

حال در ارسباران

اولین روز از ماه مهر بود که با دعوت عبدالجبار کاکایی حال در ارسباران یک تجربه ی بسیار ویژه را از سر گذراند. رونمایی از اولین انیمیشن گروه حال و یک اجرای کوچک و خودمانی آن هم در روز اول مهر ماه با حضور مهمانان ویژه تجربه ای بسیار دوست داشتنی و ارزشمند بود که حال در ارسباران به دست آورد. بولتن نیوز در این رابطه و حضور حال در ارسباران نوشته است:

نشست پاییزی مشترک شاعران و ترانه‌سرایان با اهالی موسیقی زیر عنوان «عصر شعر و ترانه» روز پنجشنبه اول مهر از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در تالار هنر فرهنگسرای ارسباران با اجرای عبدالجبار کاکایی و با حضور شاعران، ترانه‌سرایان و اهالی موسیقی برگزار شد. سیدعبدالجواد موسوی به عنوان کارشناس شعر کلاسیک، مهدی موسوی میرکلایی به عنوان کارشناس ترانه و شعر محاوره و صابر ساده هم به عنوان کارشناس شعر نو در این نشست حضور داشتند.
مهمان های ویژه ی این مراسم که در سالروز تولد حسین منزوی برگزار شد؛ محمدعلی بهمنی، غلامرضا طریقی و علیرضا بدیع بودند. گروه موسیقی تلفیقی «حال» نیز به سرپرستی و خوانندگی محمد فکری در بخش دیگری از این برنامه به اجرای موسیقی پرداخت.

پس از این که از گروه حال توسط عبدالجبار کاکایی برای اجرای برنامه دعوت شد، چراغ های سالن خاموش شد و پرده ی نمایش کنار رفت و موبایل هایی که در حالت تصویربرداری بودند در سالن جلب توجه می کردند. و این لحظه ای بود که رونمایی از نسخه آزمایشی انیمیشن یک اتفاق خوب رقم خورد. این انیمیشن که توسط الهه علی محمدی کارگردانی شده است بر روی آهنگ “یک اتفاق خوب” قلم زده شده است و تکنیک ساده و ریتم روان انیمیشن از نقاط قوت این کار به حساب می آید.

گزارش حال در ارسباران را می خوانید:

بلافاصله پس از اتمام انیمیشن اعضای گروه حال با تشویق حضار به روی صحنه حاضر شدند و بعد از مکثی کوتاه آهنگ “در خیال” را اجرا کردند و بعد از آن محمد فکری با تبریک زادروز استاد محمد رضا شجریان و آرزوی سلامتی برای ایشان قطعه ی “در خیال” را معرفی کرد و با معرفی کوتاه آهنگ “خاطرات پراکنده” این بار اعضای گروه حال اجرایی متفاوت تر از نسخه ی ضبط شده را به گوش مخاطبان خورد رساندند که این اجرا مورد استقبال حضار قرار گرفت. به صورتی که مصطفی جلالی‌پور، خواننده و مدرس آواز سنتی که به عنوان کارشناس موسیقی در “عصر شعر و ترانه” حضور داشت پس از اجرای گروه حال گفت:

p2

عکاس پگاه یکرنگیان

این روزها موسیقی تلفیقی بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است و جای خود را در جامعه باز کرده است. اما تلفیق فقط به معنای ترکیب سازهای ایرانی و غربی نیست اما گروه حال به درستی و به جا این کار را انجام داده اند و به نظر می رسد در این سبک و سیاق موفق عمل کرده اند. در ادامه حال در ارسباران را به روایت پگاه یکرنگیان و شیما رضایی تماشا می کنیم:

محمد فکری خواننده و سرپرست حال

محمد فکری خواننده و سرپرست حال

 

….

علی جمالی نوازنده گیتارالکتریک و مایستر حال

علی جمالی نوازنده گیتارالکتریک و مایستر حال

 

مقداد مهدوی؛ پیانیست حال

مقداد مهدوی؛ پیانیست حال

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *