گروه حال

حال دل با تو گفتنم هوس است…

کنسرت زیر زمینی شجریان

ارسال شده توسط در تاریخ 29 خرداد 1395

کنسرت زیر زمینی شجریان

کنسرت زیر زمینی شجریان عنوانی است که گوش همه ی شجریان بازها را تیز می کند. “کنسرت زیر زمینی شجریان” متنی است که محمد فکری؛ خواننده و سرپرست حال اخیرا در صفحه ی اینستاگرامش با تصویری از بزرگمهر حسین پور با نام “ربنا” منتشر کرده است. همچنین لینک دانلود نسخه ی صوتی کنسرت زیر زمینی شجریان در انتهای همین صفحه قرار داده شده است. شنیدن این متن دلنشین با صدای محمد فکری نیز خالی از لطف نیست؛ با آرزوی سلامتی برای خسروی آواز ایران و بر قرار بودن کنسرت های زیر زمینی ایشان.

بعد از این که زیرزمین خانه ی پدری را رفت و روب کردم و یک فرش 12 متری قدیمیِ زمخت را به کمک برادرم در آن پهن کردیم؛ از آن به بعد پاتوق بیشتر کودکی هایم گوشه ای از همین فرش، کنار بخاری نفتی بود. کنار بخاری نه به خاطر گرمایش، که به خاطر صدایم که در تنِ تو خالی اش می پیچید و خوش آهنگ تر به نظر می رسید. من بیشتر مشق های کودکیم را با آواز می نوشتم. فرقی نداشت “جدول ضرب” بود یا “سارا انار دارد”؛ همه را با آواز روخوانی می کردم و می نوشتم.

معمولا کار به همین جا ختم نمی شد. یادم هست یک دستگاه رادیو پخشِ قرمزِ کوچک در خانه داشتیم که حاصلِ تلاش برادر بزرگترم در مسابقات استانی قرأت قرآن بود. یک چراغِ قرمز کوچکِ ال ای دی مانند در کنار آن بود. همین نور کم در زیرزمین کوچک و تاریکِ خانه ی پدری کافی بود تا احساسِ یک کنسرت با شکوه در من جاری شود. آنتنش هم با کمی تنظیمات می شد میکروفن. شجریان می خواند و Mohammad Fekri Singerمن لب میزدم. او تحریر به حنجره اش می نشاند و من ادا اطوارش را پیاده می کردم.

سرم را مدام به طرفین تکان می دادم و حس می گرفتم و سعی می کردم درست مثل خودش بخوانم: یاد ایامی؛ یاد ایامی…  به انتهای نوار که می رسید دیگر خیس عرق شده بودم. در آن زیر زمین نمور و تاریک، فقط صدای تشویق حضار حالم را جا می آورد. لامپ مهتابی نیم سوز شده ی زیرزمین را روشن می کردم تا مدام چشمک بزند و نور فلاش انبوه عکاسان حاضر در سالن تامین شود؛ و بعد مدام تعظیم می کردم و ژست های شجریانِی که هیچ وقت ندیده بودمش را به خودم می گرفتم. به یک بار هم راضی نمی شدم. تشویق ها که تمام می شد نوار را به عقب بر می گرداندم و از همان اواخر نوار؛ تشویق های دوباره و عکس های چندباره تکرار می شد.

حالا؛ پس از گذشت بیست و چند سال از آن کنسرت های زیرزمینی خوشحالم. خوشحالم که صدای او حتی به بهانه ی ربنا باز به گوش مردم خواهد رسید. شاید مخاطبانِ زیادی برای کنسرت یک کودک در زیر زمینِ نمور خانه ای بلیط تهیه کرده باشند؛ کسی چه می داند…

دانلود فایل صوتی کنسرت زیرزمینی شجریان

علاوه بر لینک بالا؛ می توانید با مراجعه با کانال حال در تلگرام نسخه ی صوتی کنسرت زیرزمینی شجریان را بشنوید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

شما می توانید با دنبال کردن کانال حال در تلگرام   telegram.me/hallmusicband و یا از طریق وارد کردن آدرس ایمیلتان در جایگاه انتهایی این صفحه بیشتر با حال باشید و از جدیدترین اخبار حال آگاه شوید

 

1 دیدگاه

  1. خيلي با حال بود من تا قبل خوندنش چي ها فكر مي كردم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *