گروه حال

حال دل با تو گفتنم هوس است…

اخوان ثالث با حال

ارسال شده توسط در تاریخ 4 اردیبهشت 1395

اخوان ثالث با حال

زردشت اخوان ثالث با حال؛ یکی از اتفاقات بسیار خوبی که برای ما در حین فعالیت موسیقاییمان رخ می دهد؛ آشنایی با افراد مختلفی است که به واسطه های مختلف ارتباطمان با آن ها صمیمی و گرم تر می شود. یک نمونه از همین جنس آشنایی ها که اخیرا برای حال اتفاق افتاد، ارتباط با زردشت اخوان ثالث با حال بود.
گفت و گوی زردشت اخوان ثالث با حال به واسطه ی رعایت اخلاق حرفه ای و کسب اجازه از ایشان بود برای کار کردن بر روی یکی از اشعار پدر بزگوارشان، زنده یاد استاد مهدی اخوان ثالث یا همان م.امید. بدون شک یکی از افتخارات گروه حال ارتباط با چنین فرهیختگان و عزیزانی است که با لطف، حمایت و رهنمودهایشان راهِ حال را هموار تر می کنند و انگیزه ی ما را برای ادامه چند برابر.
ویکی پدیا می گوید:
مهدی اخوان ثالث زاده اسفند ۱۳۰۷، مشهد- درگذشته ۴ شهریور ۱۳۶۹، تهران) شاعر پرآوازه و موسیقی‌پژوه ایرانی بود. اشعار او زمینه ی اجتماعی دارند و گاه حوادث زندگی مردم را به تصویر کشیده‌است؛ همچنین دارای لحن حماسی آمیخته با صلابت و سنگینی شعر خراسانی بوده و نیز در بردارنده ی ترکیبات نو و تازه بوده‌است. اخوان ثالث در شعر کلاسیک فارسی توانمند بود و در ادامه به شعر نو گرایید. از وی اشعاری در هر دو سبک به جای مانده‌است. همچنین او آشنا به نوازندگی تار و مقام‌های موسیقیایی بوده است.

م.امید در رابطه با سبک و سیاقش این گونه معتقد بود که در صدد خلق سبک تازه‌ای بوده و نه تقلید، و تنها از احساس خود و درک هنری اش پیروی کرده؛ او در این رابطه می گوید: «من نه سبک شناس هستم نه ناقد… من هم از کار نیما الهام گرفتم و هم خودم برداشت داشتم. در مقدمه زمستان گفته‌ام که می‌کوشم اعصاب و رگ و ریشه‌های سالم و درست زبانی پاکیزه و مجهز به امکانات قدیم و آنچه مربوط به هنر کلامی است را به احساسات و عواطف و افکار امروز پیوند بدهم یا شاید کوشیده باشم از خراسان دیروز به مازندران امروز برسم…»

HallMusicBand Members 13

این روزها، مشغول امور نهایی آهنگ جدیدمان هستیم و حال و هوایمان مستانه است و استودیو حال پر است از شعر و شور اخوان ثالث با حال. از جناب زردشت اخوان ثالث که با حال بودند و ما را از لطف و حمایتشان بی نصیب نگذاشتند صمیمانه سپاس گزاریم و همچنین ممنونیم از لطف پرستو گلستانی همیشه مهربان که با حال هستند و بدون لطف ایشان ارتباط ما با یادگار م.امید برقرار نمی شد. در ادامه شعر ماندگار و همیشه با طراوت “لحظه ی دیدار” را مرور می کنیم. بی صبرانه در انتظاریم تا صدای حال به گوشتان برسد؛ به زودی آهنگ جدیدمان را در باکس موزیک صفحه ی نخست سایت و کانال تلگرام حال خواهید شنید. لحظه ی دیدار نزدیک است…

لحظه ی دیدار نزدیک است
باز من دیوانه ام، مستم
باز می لرزد، دلم، دستم
بازگویی در جهان دیگری هستم
های! نخراشی به غفلت گونه ام را تیغ
های! نپریشی صفای زلفکم را دست
و آبرویم را نریزی دل
ای نخورده مست!
لحظه ی دیدار نزدیک است…

شما می توانید با دنبال کردن کانال حال در تلگرام   telegram.me/hallmusicband و یا از طریق وارد کردن آدرس ایمیلتان در جایگاه انتهایی این صفحه بیشتر با حال باشید و از جدیدترین اخبار حال آگاه شوید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *