گروه حال

حال دل با تو گفتنم هوس است…

سید عبدالجواد موسوی با حال

ارسال شده توسط در تاریخ 13 تیر 1394

سید عبدالجواد موسوی با حال

سید عبدالجواد موسوی با حال؛ اخیرا سید عبدالجواد موسوی که گروه حال با افتخار توانسته است رضایت ایشان را برای استفاده از اشعارشان جلب کند، در صفحه ی شخصی اش در فیس بوک ، ضمن انتشار آهنگ خاطرات پراکنده به معرفی گروه حال پرداخته است که در زیر بخشی از این متن را می خوانید:

نمی دانم گروه حال را می شناسید یا نه؟ اگر می شناسید که هیچ و اگر نمی شناسید مختصر و مفیدش این که: خنیاگرانی جوانند که سودای فتحِ قله های بلند در سر می پرورانند. اسم گروهشان را گذاشته اند:حال. با الهام از این مصراع حضرت حافظ: حالِ دل با تو گفتنم هوس است. این گروه حقیقتا با حال، لطف کرده اند و شعری از من را با بانگ و آهنگ درآمیخته اند. ملودی از گیتارنوازِ جنونمندِ مکزیکی برادر کارلوس سانتاناست. محمد فکری پیشنهاد داد کلامِ فارسی روی شعر بگذاریم. فکر نمی کردم حاصلِ کار چندان دلچسب باشد اما وقتی شنیدم نظرم کاملا عوض شد. دوستانِ دور و نزدیک من هم چنین نظری داشتند. انگاری سانتایِ عزیز ملودی اش را برای این شعر ساخته. البته صدایِ گرمِ محمد فکری و گیتار گوش نواز علی جمالی نیز هر کدام ملاحتی دارد که باید بشنوید تا بدانید چه می گویم. این شما و این آهنگی که بچه های گروه حال اسمش را گذاشته اند خاطرات پراکنده. اگر پسندیدید بازهم در کشکول ما چیزهایی از این دست یافت می شود که باهم خواهیم شنید.

حال، صمیمانه قدردان لطف ، توجه و مهر وصف ناشدنی هنرمند گرانقدر، روزنامه نگار، منتقد و شاعر فرهیخته، سید عبدالجواد موسوی همیشه با حال است. در زیر متن شعر آهنگ خاطرات پراکنده از گروه حال را از نظر می گذرانید:

بردار مرا از خاک، ای ماه پلنگ افکن

روشن بنما جانم، با خاطره ای روشن

مویت شب و رویت روز، طاقت ده و طاقت سوز

تلفیق مه و خورشید، آمیزه ی جان و تن

تو می روی اما من، میبینم فردا را

نالی که دریغا تو… نالم که دریغا من…

هرگز نرود بیرون از خاطر پر دردم

تصویر غریبی از، یک خاطره از یک زن

خالی شده ام از خود، غیر تو نمی بینم

با خویش مدارا کن، این آینه را مشکن…

تو می روی اما من، میبینم فردا را

نالی که دریغا تو… نالم که دریغا من…

 

“حال” دل با تو گفتنم هوس است…
شما می توانید از طریق وارد کردن آدرس ایمیلتان در جایگاه پایین این صفحه بیشتر با حال باشید و از جدیدترین اخبار حال آگاه شوید!

2 دیدگاه

  1. این ترانه بسیار بسیار عالی بود مرا به گذشته های دور برد امیدوارم شاهد کارهای بیشتر این گروه باشم و موفق باشین…

  2. سلام
    ترانه بسیار دلنشین است و برخاسته از دل
    سپاس از آقای عبدالجواد موسوی
    و سپاس از گروه حال که ترانه را دلنشین تر کردند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *