گروه حال

حال دل با تو گفتنم هوس است…

سراب

ارسال شده توسط در تاریخ 15 اسفند 1393

سراب

سراب، سومین آهنگ گروه حال منتشر شد؛ گروه موسیقی “حال” سومین اثر خود را با نام “سراب” منتشر کرد. آهنگ سراب برگرفته شده از یک آهنگ محلی (لری) است که اولین بار توسط زنده یاد استاد فرامرز پایور تنظیم شده است و استاد عبدالوهاب شهیدی این آهنگ را با نام “زندگی” اجرا کرده اند.

گروه حال با هدف پاس داشت یاد این اساتیدِ گرانقدر و بازنشر این قطعه ی ماندگار موسیقی اصیل ایرانی، نسبت به بازخوانی و ترکیب این اثر اقدام کرده است. ضمن یادکرد از شاعر این آهنگ، سرکار خانم هما میرافشار امیدواریم از شنیدن این قطعه با تنظیم شنیدنی و متفاوت علی جمالی لذت ببرید.

محمد فکری، خواننده و سرپرست حال در رابطه با ترانه ی این قطعه می گوید:

ما سعی داشتیم در عین این که اصالت این اثر ماندگار و به یادماندنی را حفظ می کنیم، نوآوری نیز داشته باشیم. با پیشرفت پروژه ی سراب و مرور ترانه و موسیقی، و با توجه به حس و حالی که نسبت به این قطعه پیدا کردیم کمی شعر را تغییر دادیم و به نوعی تلخیص و ترکیب انجام دادیم. حسی شبیه تنفر از شدت عشق! ناامیدی و امید. اصلا همین شد که نام این قطعه را سراب گذاشتیم. شاید رویکردی که ما به این قطعه داشتیم با سازندگان اصلی این قطعه صد و هشتاد درجه متفاوت باشد. نام قطعه ی اصلی زندگی است ولی ما نام قطعه ی بازخوانی شده را سراب انتخاب کردیم! تفاوت زیادی بین زندگی تا سراب هست، برای همین بازخوانی این اثر به نظرم تجربه ی جالبی بوده برایمان و امیدوارم مورد توجه اهالی حال و تمامی هنردوستان قرار بگیرد.

*اگر در دانلود “سراب” از وب سایت حال دچار مشکل شدید، می توانید از لینک های کمکی زیر استفاده کنید:

لینک اول: پرشین گیگ حال

لینک دوم: ساوندکلود حال

“حال” دل با تو گفتنم هوس است…
شما می توانید از طریق وارد کردن آدرس ایمیلتان در جایگاه پایین این صفحه بیشتر با حال باشید و از جدیدترین اخبار حال آگاه شوید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *